Στην εξ αποστάσεως ασύγχρονη διδασκαλία, στην πλατφόρμα Ηλεκτρονική Σχολική Τάξη (η-τάξη), έχουν αναρτηθεί μαθήματα από εκπαιδευτικούς του σχολείου μας για μελέτη από τους μαθητές μας.

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Οι μαθητές/τριες  για να μπορέσουν να εισέλθουν στην πλατφόρμα και να παρακολουθήσετε τα μαθήματα, θα  πρέπει με την βοήθεια των γονέων/ κηδεμόνων τους να ακολουθήσουν τα παρακάτω βήματα:

ΒΗΜΑ 1– Θα πρέπει πρώτα να γίνει ΕΓΓΡΑΦΗ τους στο ΠΣΔ για την απόκτηση λογαριασμού. Δείτε πως μπορείτε να εγγραφείτε στο ΠΣΔ, διαβάστε τις οδηγίες εδώ και πατήστε  εδώ. για να ξεκινήσετε την εγγραφή.

Μετά την απόκτηση λογαριασμού στο ΠΣΔ (απο το ΒΗΜΑ 1) οι μαθητές/τριες μπορούν να εισέλθουν στη πλατφόρμα (ΒΗΜΑ 2) και να εγγραφούν σε κάθε μάθημα  της τάξης τους,  που θα παρακολουθήσουν.

ΒΗΜΑ 2– Κάνετε ΕΙΣΟΔΟ  στην πλατφόρμα η-τάξη για να δείτε τα μαθήματα της τάξης σας.  Πατήστε εδώ

ΒΗΜΑ 3– Κάνετε ΕΓΓΡΑΦΗ στα μαθήματα της πλατφόρμας. Για πληροφορίες, δείτε εδώ το Video στο youtube